Wednesday, December 28, 2011

Nordeconilt võib tulla hea kvartal

Vaadates aknast välja (just tulid maast välja Maria tulbid ja krookused, 1. jõulupühal oli sooja 9 kraadi) ja meenutades eelmise aasta talve (novembris tuli lumi maha ja enam ei sulanudki ära), võib teha järelduse, et lumetõrjega on sellel aastal veidi lihtsam. Kui aasta viimastel päevadel midagi kardinaalselt ei muutu, siis suure tõenäosusega pole lumesahku selles kvartalis vaja läinud (mida kinnitab ka empiiriline näide naabrimehest, kes töötab sahamehena ja istub kodus hommikust õhtuni). See omakorda on vesi Nordeconi veskile.

Nordecon saab talvekuudel teehoolduse pealt ca. 600 000 eurot käivet kuus ja võib oletada, et novembri ja detsembrikuu käive jookseb otse kasumireale. Samas mõjutab Nordeconi negatiivselt üldine inflatsioon (eriti nafta- jm. ehitusmaterjalide hinnad). Vaadatest viimase aja aktsiahinna liikumist, siis kasumit Nordeconilt küll keegi ei oota.

Monday, December 26, 2011

Aeg aastale joon alla tõmmata...

Mõned börsipäevad on veel jäänud aga laias laastus võib aastale joone alla tõmmata. Kui eelmised kaks aastat oli investeeringute tootlus üle 100%, siis 2011. tuleb tunnistada, et nii hästi ei läinud. Mida sai tegelikult ka eeldatud (kui eelmise aasta sama sissekannet lugeda). Võtsin aasta jooksul päris korralikult raha börsilt välja ja suunasin kinnisvarasse ja see aitas hoida ka hullema languse eest. Kokkuvõttes oli aktsiaportfelli tootlus -27% (viimaste börsipäevadega tuli veidi miinust veel juurde). Mis arvestades TALSE 24% kukkumist ei olegi kõige-kõige hullem (eriti kui siia juurde panna suur lühike positsioon dollaris ja ca. 180% võimendus). Nii et tegelikult olen enda ja aastaga täitsa rahul.

Dividendide poolest oli parim aasta - sellele aitas kaasa eelkõige SAF Tehnika ja Tallinna Vesi. Lisaks tagastasid kapitali OEG, SFG ja VSN. Kokku laekus dividende aasta jooksul 9500€, mis on eelmisest aastast ligi poole rohkem ja dividenditootluseks teeb see igati soliidsed 9%.

Kauplemise poole pealt tooks eraldi välja FAZi lühikeseks müügi. Tegin aasta jooksul 5 tehingut, mis kõik ka kasumit tõid. Kui esimene tehing tekitas sellist hirmuhigi, siis viimaste tehingute ajal tundsin ennast juba päris kindlalt (ja suurendasin ka algpositsiooni). Panen siia ka kokkuvõtte nendest:

1. FAZ short 70.72, cover 54.55
2. FAZ short 64.31, cover 52.00
3. FAZ short 71.00, cover 56.47
4. FAZ short 73.00, cover 57.96
5. FAZ short 52.34, cover 43.99

Peaaegu oleks 44 pealt nädal tagasi uuesti shortinud ja see oleks ilmselt ka hea kasumi toonud, aga jäi seekord julgusest puudu (ja võimendus on protfellis endiselt liiga suur). Muuseas, kui shortida läbi LHV, siis intressi pole maksta vaja, seda teeb sinu eest LHV.

Suurimad muutused portfellis aasta jooksul (läbiv teema portfelli konsentreerimine):

1. Müüsin maha Harju Elektri, Merko, Premia ja Swedbanki positsioonid
2. Kauplesin Nokia ja Applega, esimesega veidi kaotasin, teisega veidi võitsin. Mõlemad korrad päästis suurest kaotusest langeva aktsia juurde ostmine.
3. Suurendasin oluliselt positsiooni Nordeconis, Silvanos ja Olympicus.
4. Lisasin portfelli Tallinki aktsia
5. Suurendasin SAF tehnika osalust kahekordseks
6. Ostsin Tallinna Vee aktsiaid juurde nii Müügiguru OÜle kui ka eraisikule
7. Müüsin maha poole oma hõbeda positsioonist ja ostsin kolmandiku odavamalt asemele.

Uue aasta suunas vaataksin optimistlikult - minu hetke lemmikud on häid müügi- ja kasumitulemusi näidanud Olainfarm, head rahavoogu genereerivad Olympic ja Silvano ning soodsa hinnaga dividendiaktsiad Tallinna Vesi ja SAF Tehnika (viimase puhul tahaks näha veidi stabiilsemaid müüginumbreid).

Tallink peaks kaasa liikuma kui börsile vähegi välisraha peaks tulema ja Nordecon lõikab ehk kasu soojast talvest ja ehitusmasu lõpust.

Tuesday, December 20, 2011

Silmad lõigatud ja 100 goal listiga algus tehtud!

Leguari KickOffil tegime sellist harjutust, et üritasime kirja panna 100 asja, mida tahaks elu (või ka lähema tuleviku) jooksul ära teha ja saavutada. Mulle endale läks see harjutus nii hinge, et hakkasin netis veidi otsima, kas keegi veel millegi sellisega tegelenud on. Ja leidsin ägeda saidi Ian Usherist, kes üritas 100 nädala jooksul saavutada 100 eesmärki. Ja saavutas vist 93 kui ma ei eksi! Ostisn kohe Amazonist tema e-raamatu ja lugesin selle õhinal läbi. Motivatsioon missugune! Aga nagu ma koolitusel lubasin, siis piisab 100 eesmärgi kirja panemisest, et huvitavad ja müstilised asjad juhtuma hakkaksid (seda tuntakse ka kui külgetõmbeseadus). Nimelt potsatas mulle meilboxi KSA silmakeskuse pakkumine, et kui 24 tunni jooksul aeg bookida, siis on muidu 20 euri maksev esmane ülevaatus tasuta. Kuna minu 100 eesmärgi listis oli #53 "Silmad ära lõigata", siis sellest alest piisas, et mind üle buying line saada. Edasine läks lihtsalt: kui olin ülevaatusel ära käinud, siis sulgeti seal osavalt tehing ära ja 12. detsember läksin laseri alla. Seejärel nädal aega taastumist ja nüüd on 75% nägemisest käes. Ja juba on väga äge! Järgmiseks eesmärgiks siis Tartu Maraton ja 90!

Friday, December 09, 2011

Olainfarm webinar!

Olainfarm on minu suuruselt teine investeering Läti vennasvabariiki. Eile toimus esimene Balti börsiettevõtte webinar, mis annab hea ülevaate ettevõttest, tulevikuplaanidest ja juhtkonnast.

Lähemalt saab vaadata siin.

Labels:

Tuesday, December 06, 2011

Tallinna Kaubamaja

Tallinna Kaubamaja AS (TKM) kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, 35 kauplusega super- ja hüpermarketite kett Selver AS, KIA-de müügige tegelevad autokauplused nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Lisaks omab ettevõte kingapoode SHU ja ABC King ning kosmeetikakauplusi I.L.U..

Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna Börsil, olles üheks vähestest börsi algusest alates kaubeldavatest ettevõtetest.

Ettevõte põhiomanikuks on NG Investeeringud OÜ (67%). Ettevõttel on 40 729 200 aktsiat.

Tallinna Kaubamaja aktsia alustas kauplemist börsi esimesel päeval, olles algselt noteeritud lisanimekirjas. Esialgu oli ettevõttel 6 788 200 aktsiat, kuid 13. juunil 2006 viidi läbi fondiemissioon ja iga vana aktsia kohta emiteeriti 5 uut aktsiat. Lisaks on ettevõte maksnud igal aastal (välja arvatud 2004 ja 2005) dividendi. Kõike seda arvesse võttes on Tallinna Kaubamaja aktsia tootlus pikaajalisele investorile olnud muljet avaldav. Kui oletada, et investor ostis 3. jaanuaril aastal 2000 kokku tuhat TKM aktsiad (hinnaga 2.282 eurot, summa kokku 2282 eur) ja investeeris kõik saadud dividendid tagasi TKMi aktsiasse, siis 2011. aasta lõpuks on investoril 8505 aktsiat ja hinnaga 5.2 eur aktsia on investeeringu koguväärtus kasvanud 44 226 euroni ehk investeering on peaaegu 20-kordistunud!

Labels: ,